نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
سیگار برگ کوبایی
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
آموزشگاه کافی شاپ در تهران
تور کویر
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
قل قل كردن پيپ در هنگام مصرف پاسارگاد تاباك |قهوه جوش| پيپ| توتون| فندك زيپو

اين صدا به دليل جمع شدن شيره و رطوبت بنا به فرم و طراحي پيپ در انتهاي كاسه و يا درون شنك و يا در استم ،  شنيده مي شود .
دلايل ايجاد شيره مي تواند به شرح زير باشد  :


1 _ مشكل در طراحي و ساخت پيپ :
در برخي موارد به دليل طراحي اشتباه و يا ساخت نا مناسب و گاها به دليل ذات فرم و شكل پيپ صداي قل قل شنيده مي شود و يا اسموكي مرطوب تر از حد معمول و استاندارد بوجود مي آيد .
در اكثر موارد اين مشكل به دليل طراحي نادرست در مسير هوايي از انتهاي كاسه تا قسمت دهاني پيپ ايجاد مي شود ،   وظيفه و كارايي اين مسير متراكم كردن و چگالش دود گرم حاصل از سوختن توتون  و هدايت و انبساط و آزاد سازي آن به سمت قسمت دهاني مي باشد كه برخي اوقات به دليل شيب تند و نامتعارف و يا وجود فاصله هوايي و ناپيوستگي در طول مسير هوايي مشكل جمه شدن شيره و يا رطوبت بوجود مي آيد .
اين ناپيوستگي در مسير هوايي مي تواند به دلايل مختلفي ايجاد شود  :

_ برخي از سازندگان پيپ بر اين باورند كه انتهاي تنون حتما بايد با قسمت مورتايز در شنك در تماس كامل باشد  و بعضي ديگر معتقد هستند كه اين تماس كامل چندان هم ضروري نيست .  معمولا اين اتصال و تماس كامل در پيپ هاي ماشين ساز بطور كامل رعايت نمي شود .
_  دليل ديگر ميتواند در يك راستا نبودن شنك و استم در طراحي و ساخت پيپ باشد كه اين مشكل بيشتر در پيپ هايي با فرم خميده ديده مي شود .
_  گاها نيز فيت نشدن كامل قسمت تنون در شنك مي تواند باعث بروز چنين مشكلي شود البته در مورد فيت بودن تنون در شنك هم اتفاق نظر در بين سازندگان و طراحان ديده نمي شود !
صرف نظر از جزئيات تخصصي گفته شده به نظر مي رسد كه مكانيك و ساختمان يك پيپ مي تواند ارتباط مستقيم بين ايجاد مشكل قل قل پيپ براي يك اسموكر پيپ با يك توتون خاص و حتي با همه توتون ها  داشته باشد .

2 _  اسموك سريع  :
بخار آب يكي از تركيبات حاصل در هنگام سوختن توتون است كه با داشتن اسموك سريع مقدار زيادي بخار آب ايجاد شده و در طول مسير هوايي به مايع تبديل شده و ايجاد مشكل مي كند .

3 _  استفاده از پيپي كه هنوز آب بندي نشده است  :
كه البته در اين مورد نيز اتفاق نظر و دليل علمي وجود ندارد ولي خب بنا بر تجربه پيپ نو معمولا اسموك مرطوب تري دارد .

4 _  استفاده از توتون هاي با رطوبت بالا  :
برخي توتون ها بخصوص انواع آروماتيك داراي رطوبت بالايي هستند كه اين امر موجب ايجاد مشكل مي شود .

5 _  استفاده از توتون هاي با افزودني هاي زياد  :
در برخي توتون ها و بازهم بيشتر در انواع آروماتيك به دليل استفاده از افزودني هاي زياد و موادي مانند گليكول پروپيلن كع يك ماده رطويت گير است در هنگام سوختن توتون روغن و شيره بيشتر از حد استاندارد ايجاد ميشود كه باعث ايجاد مشكل مي شود .

6 _  وجود بزاق دهان در پيپ  :
ترشح بزاق دهان در هنگام كشيدن پيپ امري طبيعي است كه گاها اين بزاق به درون استم و دهاوي پيپ وارد مي شود و انباشته ميگردد .  تا حد امكان سعي كنيد زبان خود را از وردي دهاني استم پيپ دور نگاه داريد و از ورود بزاق دهان به درون استم جلوگيري كنيد .

در هر صورت اگر در هنگام كشيدن پيپ با مشكل قل قل مواجه شنيدن با استفاد از يك نخ تميز كننده و وارد كردن آن در طول مسير هوايي رطوبت و يا شيره موجود را از بين ببريد و سپس به كشيدن پيپ خود ادامه دهيد .

منبع: سايت پاسارگاد تاباك


برچسب‌ها: قل قل كردن پيپ در هنگام مصرف، پيپ، قل قل كردن پيپ،


تاريخ : ۱۳ دى ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۰:۳۸ | نويسنده : pasargadtabac | نظرات (1)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]